Hc_Kobra_1 8:2 HC_Jablonec

Kobra otevřela semifinálovou sérii stejně jako loni výhrou. Tentokrát nasázela soupeři osm branek a zaslouženě se ujala vedení.

Stav série: 1:0

Branky a nahrávky:1. Šteiner (Slanina, Vlach), 18. Tuma (Hlinka), 25. Bílek D. (Antončík, Jedlička), 26. Pulkrab (Jedlička), 29. Antončík (Jedlička, Verbík R.), 30. Hlinka (Tuma, Kysela), 43. Matějek (Jedlička, Valík), 46. Verbík J. (Vlach, Šteiner) – 3. Havlas (Zeman, Pilař), 39. Havlas (Bříška, Čechura)

HC Kobra Praha: Bílek P. (Ponikelský) – Bílek D., Verbík J. (C), Švaříček, Verbík R., Valík, Vacek – Matějček, Jedlička, Antončík (A), Vlach, Šteiner, Slanina (A), Matějek, Pulkrab, Tuma, Hlinka, Kysela, Kuchta

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec (A), Pilař, Čechura, Pavlů (A), Zeman, Žalud, Bílek O., Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška (C), Havlas, Homolka, Demel, Brabec, Mulač, Brokeš, Frk, Pulec, Gecko

Úvod utkání nabídl dvě rychlé branky po jedné na obou stranách. V 1. minutě dostal Dominik Šteiner přihrávku mezi kruhy a zakončil mezi nohy Stejskala. Ve 3. minutě srovnal Vojtěch Havlas, v přesilové hře se ocitl sám před Bílkem. Vedení na stranu domácích mohl strhnout Slanina, který se dvakrát objevil sám před Stejskalem, ale v obou případech byl hostující gólman úspěšnější. Kobra šla do kabin přece jenom spokojenější. V 18. minutě prostřelil mezi nohy Stejskala Lukáš Tuma.

Nevhoštěný po 20 sekundách druhé periody trefil pouze tyč a to bylo na dlouho jediné ohrožení domácí branky. Kobra totiž přidala v nasazení a prakticky rozhodla zápas čtyřmi brankami. Ve 25. minutě využil z dorážky přesilovou hru Dominik Bílek. Za necelou minuty navýšil skóre Marek Pulkrab, který se ocitl sám před Stejskalem. Poté přišlo současné vyloučení dvou jabloneckých hráčů a Kobra přesilovou hru 5 na 3 využila. Úspěšným střelcem byl Šimon Antončík. Když v polovině utkání Filip Hlinka dorazil puk za bezmocného brankaře zdálo se být rozhodnuto. Jablonec se nevzdal. Ve 32. minutě domácí obránce zalehl puk v brankovišti a bylo nařízeno trestné střílení. Havlas backhandovým blafákem neuspěl. Jablonec přece jen snížil ve 39. minutě. Domácí obrana zapoměla na Vojtěcha Havlase, který tentokrát mířil přesně. Ve 40. minutě byl faulován Matějek v úniku a Kobra také dostala výhodu trestného střílení. Matějek střelou trefil pouze připraveného Stejskala.

Kobra zdramatizování utkání nepřipustila a pojistila výhru. Ve 43. minutě se z dorážky prosadil Tomáš Matějek a druhou využitou přesilovku 5 na 3 zařídil Jakub Verbík. V další části utkání stojí za zmínku pouze bitka , která se strhla u střídaček, kdy se do sebe pustili Jedlička s Demelem.

Kobra si v pohodě dokráčela pro první vítězství v sérii. Další utkání se hraje v sobotu 25.3. na ledě Jablonce.