HC_Vrchlabi 2:4 Hc_Kobra_1

Kobra před zaplněnou vrchlabskou halou odvrátila i druhý mečbol a srovnala stav série na 2:2. Rozhodující bitva je čeká na domácím ledě 20.3. od 18 hodin.

Branky a nahrávky: 11. Bláha (Maďar, Filip), 29. Filip (Procházka, Novák) – 8. Kysela (Vlach, Švaříček), 16. Vlach (Vacek), 42. Šteinar (Vlach, Verbík), 53. Jedlička (Jakeš, Švaříček)

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků (A), Matějček, Jandejsek, Tržický, Chleborád – Moník, Procházka, Filip (C), Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Čurda, Urban, Novák, Erban, Miškovský, Oppelt.

HC Kobra Praha: Langer (Bílek Pavel) – Šteiner, Verbík Jakub, Švaříček, Bílek Dominik, Verbík Roman, Vacek, Semrád – Jakeš (C), Antončík, Jedlička, Vlach, Matějček, Hlinka, Tuma, Slanina (A), Kysela, Matějek, Pulkrab, Kuchta, Kučera.

Obrovskou příležitost ke skórování si vytvořila jako první Kobra. Jedlička s Jakešem jeli sami na domácího brankáře, ale Jakeš netrefil puk před odkrytou klecí. V 8. minutě šla Kobra do vedení. Jiří Kysela dostal perfektní přihrávku mezi kruhy a trefil horní roh. Vedení Kobry netrvalo dlouho. V 11. minutě domácí zužitkovali situaci 3 na 2. Střelcem branky byl Tomáš Bláha. Kobra šla znovu do vedení v 16. minutě. Daniel Vlach dostal perfektní přihrávku do brejku a nedal Jelínkovi šanci. Do přestávky mohlo být znovu vyrovnáno. Filip s Urbanem ale trefili pouze tyčku Langerovi svatyně.

Ve druhé periodě se dostalo Vrchlabí do tlaku díky přesilovkám. Hostující obrana ale pracovala skvěle v zádech s vynikajícím výkonem golmana. Vrchlabí se přece jen podařilo vyrovnat. Z rychlého protiútoku zcela osamocený Martin Filip poslal puk za Langerova záda. Ve 36. minutě se sám před brankou ocitl Urban ale puk mu sjel z hole.

Ve 42. minutě šla Kobra znovu do vedení. Vlach vyslal do úniku Dominika Šteinera, který procedil puk pod Jelínkovými betony. O chvíli později se řítil Kysela sám, tentokrát domácí brankař předvedl skvělý zákrok a držel naděje domácích. Následně dostalo Vrchlabí výhodu přesilovky 5 proti 3. Na domácích se začala projevovat nervozita a přesilovka se jim příliš nevyvedla. A tak Kobra udeřila počtvrté. Do úniku dva na jednoho se dostal Jedlička s Jakešem. První jmenovaný dostal křižnou přihrávku přes obránce a rozhodl utkání pro Kobru. Vrchlabí se sice pokusilo ještě něco s výsledkem udělat. Odvolalo brankaře ale na konečném výsledku nic nezměnilo a tak rozhodne o postupujícím rozhodující 5. duel.

Ten je na programu v Pondělí 20.3. v Praze. Utkání záčíná v 18 hodin.