Hc_Kobra_1 4:2 HC_Vrchlabi

Kobra na domácí půdě odvracela vyřazení. Po vyrovnaném průběhu nakonec slaví první vítězství v sérii. 

Branky a nahrávky:10. Jedlička, 18. Jedlička (Antončík, Vlach), 51. Verbík J. (Bílek D., Antončík), 60. Matějček (Langer) – 30. Miškovský (Bláha), 47. Maďar (Jirků)

HC Kobra Praha: Langer (Bílek P.) – Šteiner, Verbík J., Švaříček, Bílek D., Semrád, Vacek – Jedlička, Jakeš (C), Antončík, Hlinka, Vlach, Matějček Martin, Kysela, Tuma, Slanina (A), Pulkrab, Matějek, Kučera, Kuchta
Trenér: Šeba Miloslav

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků (A), Matějček Martin, Jandejsek, Tržický, Chleborád, Moník – Procházka, Filip (C), Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Čurda, Urban, Novák, Erban, Miškovský, Oppelt

První šanci utkání si vypracovalo Vrchlabí. V úniku dva na jednoho skvěle zakročil Langer. Domácí se dostali v polovině třetiny do tlaku z něhož vytěžili první branku. Při končícím oslabení se vydal Jakub Jedlička do útoku, projel okolo obránce a překonal hostujícího brankaře střelou nad beton. Druhou branku Kobry přidal znovu Jakub Jedlička. V 18 minutě po chybě hostujícího hráče se dostal spolu s Antončíkem do úniku dvou na nikoho, který vyřešili parádně.

Ve 23. minutě mohl Jedlička zkompletovat Hattrick, ale Jelínek byl proti. Ve 30. minutě se poprvé prosadilo Vrchlabí. Domácí obrana za sebou zapomněla Daniela Miškovského, který prostřelil Langera mezi nohy. Do přestávky mohlo být srovnáno ale znovu se zaskvěl domácí brankař, když nadvakrát zasáhl proti Procházkovi.

Vrchlabí se podařilo srovnat v úvodu třetí třetiny. Martin Maďar prostřelil Langera z pravého kruhu přízemní ranou.Kobra si vzala vedení zpět v 50. minutě. Jakub Verbík v přesilové hře propálil vše co mu stálo v cestě a přiblížil domácí k výhře. Hosté v závěru zkoušeli hru bez brankáře. Do prázdné branky zkompletoval Hattrick Jakub Jedlička a poslal sérii zpátky do Vrchlabí.

Další utkání se hraje v sobotu 18.3. na ledě Vrchlabí, kde Kobra pokusí vybojovat pátý rozhodující duel na Kobře. Utkání začíná v 18 hodin.