Hc_Kobra_1 3:4 po prodl. HC_Vrchlabi

Přestože Kobra v polovině utkání prohrávala o 3 branky dokázala vyrovnat a dovést zápas do prodloužení. V něm ale bylo úspěšnější Vrchlabí, kterému vedení v sérii vystřelil v přesilové hře Tomáš Šťastný.

Branky a nahrávky:33. Bílek D. (Verbík J., Jedlička), 47. Šteiner (Verbík J.), 47. Semrád (Jedlička, Verbík R.) – 2. Maďar (Bláha, Jirků), 5. Maďar (Matějček), 26. Jandejsek (Jirků, Filip), 64. Šťastný (Čurda, Bláha)

HC Kobra Praha: Bílek P. (Langer) – Šteiner, Verbík J., Švaříček, Bílek D., Verbík R., Vacek, Semrád – Jakeš (C), Antončík, Jedlička, Vlach, Matějček Martin, Hlinka, Tuma, Slanina (A), Kysela, Matějek, Kučera, Pulkrab, Kuchta

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček Martin, Jandejsek, Tržický, Chleborád, Moník – Procházka, Filip (C), Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Čurda, Urban, Novák, Erban, Miškovský, Oppelt

Vrchlabí vstoupilo do zápasu mnohem lépe než domácí Kobra. Už v 5. minutě hosté vedli 2:0 po trefách Patrika Maďara. Nešťastný vstup do utkání se projevil na hře Kobry, která se dlouho nedostávala k ohrožení soupeřovi branky. Když ve 26. minutě Adam Jandejsek zužitkoval přesilovou hru, zdálo se že si Vrchlabí dokráčí k výhře. Jenže Kobra začala postupně otáčet hru a přicházeli šance. Nejprve Vlacha a po něm i Slaninu vychytal skvělými zákroky Jelínek. Na teč Dominika Bílka ve 33. minutě ale nedosáhl a Kobra v přesilové hře snížila. Domácím se podařilo vyrovnat v rozmetí 30 sekund. Ve 47. minutě snížil Dominik Šteiner. Vyrovnání přišlo z hole Martina Semráda, který v těsné blízkosti tečoval Jedličkovo nahození. Když Slanina neproměnil dvě velké příležitosti šlo se do prodloužení.

V něm fauloval domácí obránce a Vrchlabí přesilovou hru využilo. Čurdovu střelu Bílek ještě vyrazil, ale na dorážku Tomáše Šťastného nedosáhl a Vrchlabí mohlo slavit první výhru v sérii.