04.12.2017

Luboš Vacek: Snažíme se hrát kdo je blíž puku, ale musíme se vracet

Barbora Wolfová

P R A H A - Jednadvacetiletý obránce, který je již třetím rokem v řadách pražského klubu, nastoupil po krátké nemoci do zápasu proti nováčkovi druhé ligy, Dvoru Králové. Tento zápas domácí Kobra nezvládla a po prohře 1:5 jsme se tak zeptali Luboše Vacka na několik otázek. Stále studující hráč Sparty je sice na Kobře na hostování, ale může s ním klub počítat i nadále.

Jak hodnotíte utkání proti Dvoru Králové?
Tento zápas rozhodla druhá třetina, kde jsme párkrát propadli, a soupeř využil každou šanci, kterou měl. My jsme bohužel nedokázali proměňovat šance na druhé straně. A to hlavně ve třetí třetině, kdy jsme je nepustili skoro z pásma.

První třetina byla ještě vyrovnaná, tak v čem byl takový rozdíl od té druhé?
V první třetině jsme asi hráli zodpovědněji dozadu. Nedělali jsme hrubé chyby na modré, díky kterým nás soupeř vždycky přečíslil a skóroval.

Jakožto obránce se často objevujete i v útočných pozicích, je to plán?
Jsme tak domluveni s kluky, že když jeden z obránců podpoří útok, tak se jeden z útočníků vrací dozadu. Snažíme se to hrát „kdo je blíž puku“, dá se říct. Je ale důležité aby se někdo vracel a nepropadali jsme.

Není to právě ta příčina několika přečíslení soupeře, ještě když hraje na brejky?
Tak může se to stát. Důležité je, že se musíme zastupovat, když už jde někdo dopředu, tak se někdo musí za něj vrátit. Když se to nestane, tak propadneme. Je to každého odpovědnost.

Několik zápasů jste teď nenastoupil, šlo o zdravotní potíže?
Byl jsem přes týden nemocný a ještě jsem potřeboval potrénovat, abych se mohl vrátit i k zápasům.

Musíme dorážet střely od modré

Jaký byl tedy návrat po nemoci?
Upřímně se mi fyzicky nehrálo špatně. Kluky jsem stíhal. Ale mrzí mě, že jsme nevyužili šance a byl to tak trochu „zápas blbec“. Je škoda, že z několika střel od modré se pak do brány nedorazila ani jedna.

Většinou dáte gólů víc, tak co tedy tentokrát chybělo? Štěstí?
Někdy se to odráží a někdy zase ne. Ale je to i o nás, že jsme nebyli tolik důrazní do brány. Když se puk válí u brány, musí se tam prostě domlátit.

Co tedy změnit do dalších zápasů?
Musíme hrát zodpovědněji dozadu a to hlavně za stavu 0:0. A začít proměňovat šance!