Kobra přivítá Dvůr Králové, pomůže soupeři nové vedení?

Věra Novotná

PRAHA – První polovina zápasů II. hokejové ligy uzavře své brány 22. kolem. Celek HC Kobra Praha přivítá na svém ledě HC RODOS Dvůr Králové nad Labem, s nímž se v letošním ročníku již jedenkrát setkala. Tentokrát ale bude stát na lavičce našeho soupeře nová trenérská dvojice. Zda se Pražanům podaří navázat na předchozí výhru, to se dozvíme v sobotu 2. listopadu. Úvodní hvizd zazní v 18:00. Přijďte nás podpořit a společně zabojujme o další body!

Dvoru Králové má pomoci bývalý zlínský trenér

Po sezoně a půl se s hráči oblékající dres Dvora Králové rozloučil jejich trenér Ivan Houda. Jak ale uvedl klub na webových stránkách, odešel na základě vlastního rozhodnutí. „Rozhodl jsem se skončit jako hlavní trenér, protože jsem cítil, že mužstvo potřebuje dostat nějaký impulz, aby se zlepšila hra i výsledky.“

Právě na ledě pražské Kobry se tak na trenérskou lavičku poprvé za své hráče postaví Juraj Jurík, jenž má za sebou pětileté působení v roli asistenta hlavního kouče u extraligového týmu ze Zlína. Prozatím se s Rodosem dohodl na působení do konce sezony. Na pozici asistenta trenéra byl vybrán Jiří Antonín, bývalý hráč HC RODOS.

Listopad nebyl pro Královedvorské růžový

Hráči Dvora Králové odehráli tento měsíc, stejně jako Pražané, sedm utkání. Bilance pražské Kobry je prozatím pět výher, jedna čistá prohra a jedna prohra po samostatných nájezdech. Náš soupeř je na tom podstatně hůře, neboť dokázal zvítězit pouze dvakrát. Obě výhry se zrodily před vlastním publikem, a to proti Bílině (10:3) a Jablonci nad Nisou (8:6). Hned v pěti případech na své soupeře Rodos nestačil. Podlehl Děčínu (2:5), Řisutům (1:4), Sokolovu (1:4), Letňanům (2:5) a Mostu (2:3).

Všichni víme, jak na tom byli hráči Kobry, avšak opakování je matka moudrosti. Pražané začali výhrou v Mostě (7:3), ale následně padli s Jabloncem (1:3). To však bylo jediné zaváhání, v němž Kobra ztratila všechny body. Poté už vyzrála na Vrchlabí (7:2), Trutnov (5:2) i Děčín (5:2). Blízko bodům byla i proti Řisutům, kterým podlehla v nájezdech (4:5sn). Poslední zápas ale opět zvládla, z Bíliny vezla tři body za vítězství 7:5.

Dres Rodosu oblékne nová posila

Obranné řady vyztuží odchovanec Zlína Michal Hlaváč, který tento ročník odehrál pouhé tři duely v dresu Hodonína. Bod si zde ale nepřipsal a tak přichází zkusit své štěstí právě do týmu Rodosu. Minulou sezonu odehrál Hlaváč ve Valašském Meziříčí, kde si z pětadvaceti zápasů odnesl šest bodů (2+4).

Jak to vypadá s produktivitou Kobry?

Všichni hráči oblékající dres s kobrou na prsou se již dočkali nějakého toho kanadského bodu. Jediným, kdo se zatím nedočkal je Jiří Vokurka, který sehrál za Kobru 14 utkání. Dva hráči se prozatím dostali přes hranici 10 kanadských bodů, pokud jde o obránce. Jsou to nejlépe střílející bek Dominik Šteiner (12 bodů, 10+2) a Martin Semrád (10 bodů, 7+3). O pozici nejlépe nahrávajícího zadáka se dělí se sedmi asistencemi Marek Ryzák a Roman Verbík.

V útočných řadách se prozatím jen čtveřice hráčů nedostala před desítku v kolonce bodů. Tahounem forwardů je Jakub Jedlička s 28 body, které rozdělil spravedlivě mezi 14 branek a 14 asistencí. Druhé místo v tabulce produktivity patří Martinu Čurdovi, jehož zdobí 21 bodů (7+14). Právě Čurda se s Jedličkou přetahuje o nejlepšího útočníka – nahrávače. Na bronzovém stupínku najdeme rovněž dva hokejisty. S osmnácti body jsou to Dominik Novák (7+11) a Filip Hlinka (8+10).

Poslední zápasy obou celků

HC Draci Bílina vs. HC Kobra Praha 5:7 (3:1, 1:5, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Mála (Hrdlička, Kýhos), 4. Kýhos (Hrdlička, Mála), 19. Doležal (Mála, Hrdlička), 32. Gevorkian (Doležal), 60. Mála – 18. Jedlička, 24. Ryzák (Jedlička), 29. Matějček (Chlapík, Skočovský), 33. Jedlička (Ryzák), 38. Jedlička (Šteiner), 39. Kellner (Tuma, Semrád), 42. Kellner (Jedlička, Skočovský).

Sestava Kobry: Bílek (Mouček) – Vokurka, Ryzák, Šteiner (A), Kolařík, Verbík R., Semrád, Skočovský – Antončík (C), Hlinka, Jedlička, Tuma, Kellner, Čurda, Matějček (A), Chlapík.

HC Rodos vs. HC Vlci Jablonec nad Nisou 8:6 (1:1, 6:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Kmošek (Antonov, Ježek), 21. Valášek (Hamerský), 22. Hrazdíra (Pozdnyakov, Hlaváč), 24. Hrazdíra (Hlaváč, Pozdnyakov), 28. Valášek (Luštinec, Petira), 34. Petira, 37. Valášek, 60. Hrazdíra – 18. Moravec (Bříška, Tondr), 26. Tondr (Bříška), 36. Pavlů (Gecko, Havlas), 45. Bříška (Zeman), 53. Gecko (Víšek), 55. Víšek (Pavlů).

Sestava Dvora Králové: Čáp – Hamerský, Petira, Vitebský, Antonov, Karlík, Hlaváč, Klust, Junek – Luštinec, Kocián, Valášek – Pozdnyakov, Hrazdíra, Ukhin – Zmítko, Kmošek, Ježek – Sedláček, Lelka, Filip.

Poslední vzájemné utkání – 21. října

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem vs. HC Kobra Praha 4:6 (2:2, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Petira (Kocián), 12. Hamerský (Hrazdíra), 43. Kmošek (Pozdnyakov, Antonov), 57. Valášek (Petira, Luštinec) – 6. Kellner (Čurda, Matějček), 18. Semrád (Verbík), 35. Šteiner (Ryzák, Hlinka), 37. Semrád (Matějček), 40. Matějček, 58. Čurda (Vacek).

Sestava Dvora Králové: Čáp (Veselý) – Vitebský, Klust, Antonov, Hamerský, Janeba, Petira, Junek – Filip, Hrazdira, Kmošek, Pozdnyakov, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ježek, Valášek.

Sestava Kobry: Bílek (Mouček) – Semrád, Skočovský, Vokurka, Ryzák, Verbík J., Verbík R., Vacek – Antončík, Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner, Tuma, Matějček, Čurda, Kellner, Jindra, Slanina, Doležal.