Kobra se představí proti Bílině, připíše si třetí zisk bodů v řadě?

Vít Trubička

P R A H A - Po posledním utkání proti Řisutům čeká na branický tým další domácí zápas. Jedenáctigólová přestřelka našla svého vítěze až v samostatných nájezdech, které ovládl středočeský celek. Kobra však bude chtít spíše navázat na předchozí domácí zápas, v němž porazila vysoko severočechy z Děčína. Bílině se naopak podařilo v posledním střetnutí porazit Jablonec 6:3. Oba týmy dělí od sebe jeden bod, od 18 hodin tedy začne tento v očekávání zajímavý zápas.

Ze sedmi zápasů dokázali Draci vyhrát třikrát

Bílina začala sezónu vysokou domácí porážkou proti děčínským Medvědům, neboť úvodní duel proti Trutnovu dosud nebyl odehrán. Hned v dalším kole proti Řisutům dokázala Bílina nezdar napravit výhrou 4:2. Další dva zápasy však přinesly Dračí porážku. První od Rodosu v zápase moha gólů 10:6 pro Východočechy a druhou v podkrušnohorském derby proti Sokolovu, také se čtyřgólovým rozdílem, tentokrát však 3:7. Z posledních tří zápasů získala Bílina hned sedm bodů. Bilance čítá dvě výhry, nad Letňanami a Jabloncem nad Nisou a jednu prohru v prodloužení proti Mostu.

Kobru od Draků momentálně dělí jeden bod a dvě pozice od sebe. Kobra se nachází na šestém místě, Bílina na osmém. Oba týmy se po výhře mohou posunout na páté místo před Rodos Dvůr Králové n. L.. Jistě nás tedy čeká bitva o tuto pozici.

Koho sledovat?

Nejlepším střelcem Bíliny je se šesti góly Jakub Procházka. V těsném závěsu je s pěticí vstřelených gólů Vladimír Kýhos. Čtyři vstřelené góly má na svém kontě hned dvojice hráčů. Jsou jimi Jakub Komínek a František Mála.

Tahounem ofenzivy Kobry je Dominik Novák, který třikrát skóroval a devětkrát asistoval. Stal se také nejlepším nahrávačem. Druhé místo zaujímá Lukáš Tuma s bilancí pěti gólů a čtyř nahrávek, čímž je také králem střelců. Na třetím místě se momentálně nacházejí Filip Hlinka (4+4), Martin Čurda (3+5), Jakub Jedlička (2+6).

Vzájemné zápasy předchozího ročníku

5. kolo, 1.10.2016: HC Kobra Praha - HC Draci Bílina 4:2 (1. Slanina, 27. Jakeš, 55. Hlinka, 60. Antončík - 6. Procházka, 33. Böhm)

14. kolo, 12.11.2016: HC Draci Bílina - HC Kobra Praha 6:4 (4. Kučera, 15. Polák, 38. Nedrda, 50. Procházka, 52. Nedrda, 60. Procházka - 30. Cafourek, 34. Vlach, 52. Hlinka, 57. Antončík)

23. kolo, 21.12.2016: HC Kobra Praha - HC Draci Bílina 3:1 (15. Matějček, 44. Vlach, 60. Švaříček - 47. Trübenekr)

32. kolo, 4.2.2017: HC Draci Bílina - HC Kobra Praha 3:5 (22. Petráš, 29. Petráš, 47. Bačák - 3. Andrlík, 13. Verbík, 32. Jedlička, 59. Hlinka, 60. Antončík)

Předchozí zápasy obou týmů

TJ HC Řisuty - HC Kobra Praha 6:5 sn.(2:1, 1:1, 2:3 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Janeček (Vildumetz), 5. Keszi (Vildumetz), 25. Krpata (Náprstek, Kos), 51. Janeček (Fortelka), 57. Fortelka, rozh. náj. Bláha – 14. Hlinka (Jedlička), 28. Šteiner (Novák, Tuma), 41. Tuma (Novák), 50. Kellner (Verbík R.), 58. Novák.
Sestava Kobry: Bílek – Semrád, Skočovský, Vokurka, Ryzák, Verbík J., Verbík R., Vacek, Antončík (C), Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner (A), Tuma, Matějček, Čurda, Kellner, Jindra, Slanina.

HC Draci Bílina - HC Vlci Jablonec nad Nisou 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Hrdlička (Zicho), 8. Procházka (Komínek), 42. Kýhos, 47. Jirkovský (Komínek), 59. Komínek (Böhm), 60. Kýhos (Mála) – 25. Žalud, 33. Nevyhoštěný, 38. Žalud (Pavlů, Zeman).
Sestava Bíliny: Kurakov – Polák, Fryč, Jirkovský, Fučík, Zicho, Komínek, Kastenič, Procházka, Böhm, Gevorkyan, Kýhos, Mála, Hrdlička, Kopřiva, Lenart.